سوالات متداول

آی‌بیک کجاست؟
آی‌بیک مرکز نوآوری زنجیره‌بلوک ایران (آی‌بیک) است که در پارک علم و فن‌آوری پردیس. خیابان نوآور ۴. پلاک ۴۲ واقع شده است. همچنین دفتر تهران آی‌بیک در خیابان ظفر- بین نفت و مدرس- پلاک ۲۱۰- واحد ۷ قرار گرفته است.
آیا تمام اعضای تیم باید در فضای کاری آی‌بیک حضور داشته باشند؟
بله. تمامی اعضا باید به صورت تمام وقت در محیط کاری حضور داشته باشند.
در چه مرحله‌ای از کار می توانم به آی‌بیک بیایم؟
از مرحله ایده پردازی گرفته تا طراحی محصول و حتی ورود به بازار می توانید به آی‌بیک ملحق شوید. آی‌بیک برای همه این مراحل برنامه‌ای مخصوص برای شما دارد.
آی‌بیک در چه حوزه‌هایی فعالیت می‌کند؟
آی‌بیک در حوزه‌های فناوری زنجیره‌بلوک (بلاک‌چین) ، قراردادهای هوشمند، رمزارزها (مثل بیت‌کوین و اتریوم و ...) و ماینینگ سرمایه‌گذاری و فعالیت می‌کند.
تعداد افراد تیم من چند نفر باید باشند؟
تیم‌هایی که بین ۲ تا ۴ نفر باشند از شانس بیشتری برای پذیرش در آی‌بیک برخورداند. اما مهم‌ترین اصل در پذیرش تیم‌ها تناسب کافی بین مهارت‌های اعضای تیم و نیازمندی‌های استارت‌آپ شماست.
آیا برای ورود به برنامه آی‌بیک به شرکت ثبت شده نیاز است؟
خیر. کارهای حقوقی مربوط به کسب‌وکار شما با کمک مشاوران ما انجام خواهد شد.
من به لحاظ توانمندی در سطح بالایی هستم، اما هم تیمی ندارم. آیا می‌توانم به آی‌بیک بیایم؟
بله. بخشی از کار آی‌بیک ایجاد اجتماعی از افراد دارای ایده و توانمند در حوزه فن‌آوری زنجیره‌بلوک است. ما کمک می‌کنیم تا شما با افراد با استعداد این صنعت در ایران آشنا شوید و در کنار هم استارت‌آپ خود را راه‌اندازی کنید.
معیارهای اصلی برای پذیرش تیم چیست؟
اصلی‌ترین معیارها ایده، انگیزه، توانمندی از لحاظ فنی و مدیریتی، بازار و مشتری‌های محصول و ... است.
چقدر در هر استارت‌آپ سرمایه‌گذاری می‌کنید و در مقابل آن چه می خواهید؟
هر استارت‌آپ در حوزه زنجیره‌بلوک ویژگی‌های خاص خود را داراست. ما بر اساس نیاز استارت‌آپ شما اقدام به تامین مالی اولیه می‌کنیم و در ازای آن بخشی از سهام آن را دریافت می‌کنیم.
چرا آی‌بیک را انتخاب کنم؟
آی‌بیک تنها شتابدهنده‌ای است که به صورت تخصصی در حوزه‌ی فناوری زنجیره‌بلوک فعالیت می‌کند. متخصصانی که در آی‌بیک شما را راهنمایی می‌کنند همگی در این زمینه صاحب تجربه هستند. به علاوه آی‌بیک دارای آزمایشگاه تخصصی و سوپرنودهایی برای فعالیت‌های شماست.
آی‌بیک چگونه از من حمایت می‌کند؟
فضای کاری، دسترسی به تیم با تجربه در حوزه فن‌آوری زنجیره‌بلوک، آموزش، برقراری ارتباط با سازمان‌ها و شرکت‌ها و زیرساخت‌های فنی و آزمایشگاهی از جمله خدمات ماست.
چطور مطمئن شوم ایده من کپی نخواهد شد؟ آیا قرارداد حفظ محرمانگی امضا می‌کنید؟
بسیاری از ایده‌هایی که به ما ارائه می‌شود یا پیش از این درآی‌بیک تا اندازه‌ای پرورش داده شده است ممکن است با ایده‌های دیگر تیم‌ها هم‌پوشانی داشته باشد. بنابراین امکان امضای چنین تفاهمی وجود ندارد. اما توصیه می‌کنیم قبل از مراجعه به ما تاییدیه مالکیت ایده و طرح خود را در ثبت شد بگیرید.
ما خودمان شرکت و سرمایه داریم. چرا باید به آی‌بیک بیاییم؟
آی‌بیک محیطی تخصصی برای فعالیت در حوزه فناوری زنجیره‌بلوک است. افراد، تیم‌ها و امکاناتی در این حوزه را در آی‌بیک خواهید یافت که در هیچ جای دیگری در ایران قابل دسترس نیستند.

Start typing and press Enter to search